Pożyczanie pieniędzy, czy to z banku, czy instytucji parabankowej, czy też od rodziny i znajomych, zawsze obciążone jest ryzykiem straty, ale jednocześnie może być związane z możliwością zyskania. Najczęstszą sytuacją jest niestety ta pierwsza – dany człowiek w określonym czasie uważa, że potrzebuje pieniędzy, więc szybka pożyczka wydaje mu się być idealną opcją. Bierze więc pożyczkę i dopiero później zastanawia się, skąd wziąć pieniądze na spłatę rat, które obciążone są dodatkowym procentem od wartości, na jaką figurowała pożyczka.

A wiadomo, że koszty pożyczki mogą być wysokie https://internetowyportfel.pl , szczególnie jeśli nie zapłaci się rat w terminie – co może się wiązać nawet z procedurą windykacyjną. Jednak część osób biorących kredyty potrafi zrobić to w ten sposób, by nie tylko nie stracić, ale jeszcze zyskać. Najczęściej są to ludzie, którzy decydują się zainwestować nawet niewielką kwotę, wiedząc, że zwrot z inwestycji pokryje koszty kredytu i przyniesie jeszcze dodatkowe profity. Ten drugi model pożyczania wydaje się być znacznie bardziej rozsądny.

Na co potrzeba pożyczki

Zanim zapadnie ostateczna decyzja na temat pożyczenia pieniędzy, warto się zawsze zastanowić, na co tak naprawę pożyczka jest potrzebna oraz – czy rzeczywiście jest ona konieczna. Czasem po poważnym zastanowieniu się, może się okazać, że tak naprawdę pożyczka miała pokryć chwilowy, przemijający kaprys – a to może później wiązać się z żałowaniem swojego działania później, kiedy trzeba będzie spłacić raty.

Z pewnością kredyty brane na rzeczy, które nie są niezbędne, czyli na przykład na dobra luksusowe (nowy zegarek, biżuteria) czy na nowe produkty, kiedy stare są w dobrym stanie (np. kupno nowego samochodu, kiedy poprzedni dalej jest ekonomiczny w użytkowaniu) – mogą okazać się zbędne. Czasem wystarczyłoby po prostu poczekać trochę dłużej, odłożyć pieniądze i sfinansować zakup z oszczędności. Niektórych ludzi bardzo kusi szybka pożyczka, udzielana w ciągu 1-2 dni, a czasem nawet za pośrednictwem internetu. Łatwość jej pobrania sprawia, że tym bardziej warto się zastanowić, czy jest niezbędna, czy też można jej uniknąć.